Reklama
Reklama

Weekendowe zwiedzanie Majdanka i muzeum w Bełżcu

Spacery po terenie dawnego niemieckiego obozu KL Lublin rozpoczną się o godzinie 11.00 i 12.00,foto: materiał nadesłany Spacery po terenie dawnego niemieckiego obozu KL Lublin rozpoczną się o godzinie 11.00 i 12.00,foto: materiał nadesłany

Kuratorskie zwiedzanie wystawy ?Więźniowie Majdanka", spacery z przewodnikiem po ekspozycjach muzealnych na Majdanku i w Muzeum ? Miejscu Pamięci w Bełżcu oraz wykłady poświęcone dziejom obozów ?Aktion Reinhardt". Do udziału w tych wydarzeniach Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza w najbliższy weekend.

19 maja, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, zwiedzający Muzeum na Majdanku będą mieli okazję obejrzeć wystawę historyczną ?Więźniowie Majdanka" w towarzystwie autora jej scenariusza Krzysztofa Banacha. Oprowadzanie kuratorskie rozpocznie się o godzinie 10.00 w baraku nr 62.

20 maja, kiedy organizowana jest Noc Muzeów, z oferty muzeów na Majdanku i w Bełżcu będzie można skorzystać jeszcze przed południem. Spacery po terenie dawnego niemieckiego obozu KL Lublin rozpoczną się o godzinie 11.00 i 12.00. Historię byłego niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu będzie można poznać podczas zwiedzania terenu upamiętnienia i wystawy (początek o godzinie 10.00 i 14.00), a także wykładów ?Obóz zagłady w Bełżcu widziany oczami świadków historii. Relacje ocalałych i mieszkańców Bełżca" oraz ?Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie. Obozy 'Aktion Reinhardt'" (początek odpowiednio o godzinie 11.00 i 13.00).

Liczba miejsc na sobotnie wydarzenia jest ograniczona i obowiązuje na nie rezerwacja ? szczegóły na www.majdanek.eu. Wstęp bezpłatny.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us