Reklama
Reklama

Krasnystaw: Nie dały się oszukać

Krasnystaw: Nie dały się oszukać

Wczoraj na terenie Krasnegostawu doszło do czterech prób oszukania osób starszych metodą "na wnuczka". Na szczęście dzięki czujności kobiet, w żadnym przypadku nie doszło do przekazania pieniędzy.

Jak informuje policja, wczoraj przed południem do 71-letniej mieszkanki Krasnegostawu zadzwoniła kobieta podając się za jej córkę i powiedziała, że jest chora. Z tego powodu potrzebuje pilnie dużej sumy pieniędzy. Starsza kobieta od razu zorientowała się, że jest to próba oszustwa, gdyż nie ma córki. Poleciła rozmówczyni udać się do lekarza, a sama o rozmowie fałszywą córką powiadomiła Policję.

Tego dnia dyżurny krasnostawskiej komendy odebrał jeszcze trzy takie zgłoszenia. W każdym przypadku sposób działania był podobny. Gdy w jednej z rozmów 75-letnia kobieta powiedziała rozmówczyni, że nie ma córki, to ta oświadczyła, że jest jej synową. Na szczęście w tym jak i w pozostałych przypadkach nie doszło do przekazani pieniędzy.

Policja kolejny raz apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku w takich sytuacjach.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us