Reklama
Reklama

Nietrzeźwy 21-latek sprawcą wypadku

foto: Policja foto: Policja

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał 21-latek z gminy Krasnobród, który w m. Malewszczyzna kierując samochodem m. Volkswagen wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Podróżowała z nim 19-latka oraz 24-latek. Wszyscy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotni wieczór.

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 21-letni mieszkaniec gminy Krasnobród siedząc za kierownicą samochodu marki Volkswagen nie dostosował prędkości do panujących warunków i nagle wpadł w poślizg. Samochód zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Załoga karetki pogotowia do szpitala przewiozła kierującego volkswagenem oraz dwoje pasażerów: 19-letnią mieszkankę gminy Zamość oraz 24-latka z gminy Miączyn - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Policjanci sprawdzając trzeźwość 21-latka ustalili, że kierując pojazdem był pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało, że w jego organizmie było ponad półtora promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Siadając za kierownicę z promilami i powodując wypadek naraził również na utratę zdrowia pasażerów, których przewoził. To również nie umknie uwadze sądu.

Szczegółowy przebieg wypadku badają policjanci i kolejny raz przypominają kierowcom o odpowiedzialnym zachowaniu.

3 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us