Reklama
Reklama

Zosin: Ukrainiec wiózł lufę karabinu maszynowego

foto: KAS, materiał nadesłany foto: KAS, materiał nadesłany

Lufę karabinu maszynowego z komorą zamkową znaleźli w bagażu obywatela Ukrainy funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Zosinie. Do zdarzenia doszło 8 grudnia br. w godzinach popołudniowych.

Na elementy broni funkcjonariusze celno-skarbowi natrafili w trakcie kontroli mercedesa na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Samochodem kierował obywatel Ukrainy. Lufa karabinu maszynowego ukryta była w podwójnym dnie torby podróżnej. Przy wjeździe do Polski mężczyzna zgłaszał, że przewozi jedynie wyroby tytoniowe w dozwolonych ilościach.

Mężczyzna nie miał żadnych dokumentów zezwalających na przewóz broni przez granicę ani dokumentów pozwalających na ustalenie jej tożsamości. Zeznał, że przesyłkę otrzymał od nieznanej mu osoby i miał dostarczyć do Holandii. Twierdził, że nie znał zawartości przewożonego pakunku.

Obywatel Ukrainy wraz z elementem broni przekazany został funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us