Reklama
Reklama

Kamizelki dla przedszkolaków z Bodaczowa

foto: Policja foto: Policja

Policjanci z zamojskiej drogówki odwiedzili przedszkole w Bodaczowie. W czasie spotkania tłumaczyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, mówili też o niebezpieczeństwach związanych z nieodpowiedzialną zabawą w okolicach jezdni. Każdy przedszkolak otrzymał również prezent – odblaskową kamizelkę.

- Wczoraj policjant z zamojskiego Wydziału Ruchu Drogowego przypominał dzieciom z Samorządowego Przedszkola w Bodaczowie o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czasie spotkania mówił o tym jak niebezpieczne mogą być zabawy w okolicach drogi oraz niewłaściwe poruszanie się po jezdni lub poboczu. Każde dziecko zapoznało się również z podstawowymi znakami drogowymi. Szczególną uwagę policjant poświęcił tematyce związanej z odblaskami. Mówił o tym, że na kurtce, czy plecaku każdego powinien być odblaskowy element. W sposób przystępny i zrozumiały opowiedział o skutkach bycia niewidocznym dla kierowcy, który nie widzi ubranego na ciemno pieszego - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Mundurowy mówił również o zagrożeniach, z jakimi dzieci mogą się spotkać podczas pomagania rodzicom w rolnictwie. Przypomniał, że nie wolno podchodzić do pracującej maszyny, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne. Poprosił również, aby zdobytą wiedzą podzielili się z rodzicami, rodzeństwem oraz innymi członkami rodziny.

Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał od policjanta kamizelkę odblaskową.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us