Reklama
Reklama

Czołgi, katiusze i spadochrony pod Tomaszowem [WIDEO]

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W niedzielę, 16 września na polach Dąbrowy Tomaszowskiej odbyła się żywa lekcja historii w ramach obchodów 79 Rocznicy Bitew pod Tomaszowem Lubelskim. Rekonstruktorzy z całego kraju odtworzyli cztery epizody z czasów II Wojny Światowej: wkroczenie wojsk sowieckich koło Tyszowiec w 1939 roku, życie w okupowanej Polsce i zrzut cichociemnych, atak Armii Czerwonej na pozycje niemieckie w 1944 roku oraz rozbrajanie oddziałów partyzanckich przez wojska sowieckie.

Kilka tysięcy widzów obserwowało efektowny pokaz pirotechniczny ataku katiuszy, skoki spadochronowe oraz bogactwo wojskowego ekwipunku i sprzętu. Pojawił się nawet czołg T 34. Barwne zaprzęgi konne na partyzanckim weselu, miejscowa orkiestra i efektownie stroje ludności cywilnej tworzyły filmowy obraz życia w czasie okupacji niemieckiej.

Te cztery epizody utrwaliliśmy to na naszych filmach umieszczonych na playliście "Ocalić od zapomnienia".

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us