Reklama
Reklama

Hrebenne: Obraz Chagalla ujawniony na granicy. To prawdopodobnie autentyk

foto: KAS, materiał nadesłany foto: KAS, materiał nadesłany

Celnicy z Hrebennego, podczas kontroli samochodu osobowego, natrafili na malowany na płótnie obraz. Dzieło, o wymiarach 59x29 cm, przedstawia postać trzymająca latawiec w kształcie twarzy na kolorowym tle. To prawdopodobnie obraz Marca Chagalla.

4 września funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem, podczas kontroli samochodu osobowego marki Skoda, na tylnym siedzeniu pojazdu, pod kurtką, natrafili na malowany na płótnie obraz. Dzieło, o wymiarach 59x29 cm, przedstawia postać trzymająca latawiec w kształcie twarzy na kolorowym tle. Na awersie, w prawym dolnym rogu obrazu widnieje podpis „Marc Chagall”. Z kolei rewers sygnowany jest napisem „Chagall”.

Obraz przewoził 51-letni obywatel Ukrainy.

Marc Chagall, malarz i grafik żydowskiego pochodzenia, był czołowym przedstawicielem kubizmu i internacjonalizmu w malarstwie. W 2017 roku, podczas zorganizowanej przez londyński dom aukcyjny Christie’s licytacji, zostało sprzedanych pięć obrazów Chagalla za zawrotną kwotę 3,5 mln dol.

Gdyby obraz okazał się autentyczny byłoby to niewątpliwie jedno z najbardziej spektakularnych ujawnień na przełomie ostatnich lat.

Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na ekspertyzę autentyczności tego dzieła.


Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us