Reklama
Reklama

Cysterna z gazem wywróciła się na trasie Zamość - Krasnystaw. Droga zablokowana

foto: Policja foto: Policja

Kierujący cysterną wyjeżdżając ze stacji paliw w Tuligłowach stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście cysterna wypełniona 37 tysiącami litrów gazu propan-butan nie została rozszczelnienia. Funkcjonariusze wyznaczyli strefę bezpieczeństwa na odległość 400 metrów. Droga krajowa jest całkowicie zablokowana, wstrzymano też ruch pociągów. Czas przepompowywania gazu może potrwać kilkanaście godzin.

Do zdarzenia doszło przed godz. 9.00.

Jak informuje policja, 38-latek kierujący cysterną marki Man wyjeżdżał ze stacji benzynowej. Skręcając w lewo włączał się do ruchu w kierunku Lublina. Po chwili jego ciężarówka zjechała na pobocze i przewróciła się. Jak wstępnie ustalili policjanci, w cysternie może znajdować się około 37 tysięcy litrów gazu propan-butan. Na szczęście z uwagi na niewielką prędkość nie doszło do rozszczelnienia. Policjanci oraz strażacy wyznaczyli strefę bezpieczeństwa na odległość 400 metrów. Droga jest całkowicie zablokowana. Cysterna leży przy torach kolejowych. Z uwagi na wyznaczoną strefę bezpieczeństwa ruch pociągów także jest wstrzymany.

Policja nie wyklucza, że kierujący zasłabł za kierownicą. Nie doznał on obrażeń ciała zagrażających życiu i zdrowiu. 38-letni kierujący pojazdem był trzeźwy.

Funkcjonariusze wyznaczyli objazdy przez m. Małochwiej Duży i Małochwiej Mały. Strażacy regularnie schładzają cysternę. Czas przepompowywania gazu i całej akcji może potrwać kilkanaście godzin. Objazdy dla samochodów ciężarowych wyznaczono drogą wojewódzką nr 846 przez Zamość - Skierbieszów - Kraśniczyn - Krasnystaw.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us