Reklama
Reklama

Dwa pociski i skrzynia z amunicją

foto: Policja foto: Policja

Trzy znaleziska prawdopodobnie z czasów II wojny światowej zostały wczoraj odnalezione w różnych miejscowościach powiatu zamojskiego. Policja apeluje o ostrożność. Takie przedmioty nawet po wielu latach są niebezpieczne i grożą wybuchem.

O pierwszym znalezisku mundurowi dowiedzieli się tuż po godzinie 8.00.

- Mieszkaniec gminy Zamość zgłosił, że wykonując prace leśne w okolicach miejscowości Wierzba w pniach drzew odnalazł wystający z ziemi pocisk moździerzowy. Zgłaszający zaprowadził mundurowych do miejsca odnalezienia nietypowego przedmiotu. Miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przez policjantów, którzy zadbali o to, aby nikt z osób postronnych nie podchodził do znaleziska - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Kolejną informację o odnalezieniu nietypowych przedmiotów dyżurny komendy otrzymał ok. godz. 10.00. Tym razem pracownik wykonujący roboty ziemne na terenie posesji w Krasnobrodzie odkopał metalową skrzynię z amunicją pochodzącą prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli teren i zadbali o bezpieczeństwo osób postronnych - dodaje.

Trzecie z czwartkowych zgłoszeń o odnalezieniu niewybuchu dyżurny zamojskiej policji otrzymał po godzinie 18.00.

- Informację przekazał dyżurny straży pożarnej. W miejscowości Wólka Husińska na drodze polnej w odległości ok. 200 m. od zabudowań strażacy ujawnili wymyty z ziemi pocisk o długości ok. 30 cm. Tu również do czasu przybycia patrolu saperów policjanci zabezpieczyli teren wokół znaleziska - informuje rzeczniczka.

Nietypowymi czwartkowymi znaleziskami z terenu powiatu zamojskiego zajęli się skierowani na miejsce saperzy z jednostki wojskowej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us