Reklama
Reklama

Zostawiła dzieci i pojechała na szybkie zakupy. Wylądowała w rowie, miała ponad promil

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Nietrzeźwa 30-latka wjechała do rowu. Jak się okazało, jechała na szybkie zakupy. W domu zostawiła bez opieki dwójkę dzieci w wieku 2 i 4 lat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, w godzinach wieczornych w miejscowości Gorajec – Zastawie.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca audi 30-letnia mieszkanka gminy Radecznica jechała zbyt szybko, nie zapanowała nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta została przewieziona do szpitala na dalsze badania. Policjanci zbadali trzeźwość kierującej, okazało się, że w organizmie miała ponad promil alkoholu. Na miejscu zdarzenia kierująca przyznała, że jechała sama, jednakże w pojeździe znajdowały się dwa foteliki dziecięce. Policjanci postanowili więc ustalić, gdzie aktualnie przebywają dzieci 30-latki - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Jak się okazało kobieta wyjechała z domu zostawiając dwójkę małych dzieci w wieku 2 i 4 lat bez opieki.

Policjanci powiadomili dziadka nieletnich, który zaopiekował się dziećmi.

- Kobieta tłumaczyła się, że z domu wyjechała tylko na chwilę po zakupy i zamierzała zaraz wrócić - informuje rzeczniczka. 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Pozostawienie dziecka w wieku do lat 7 w okolicznościach niebezpiecznych dla jego zdrowia jest wykroczeniem, za które nieodpowiedzialny opiekun może otrzymać karę grzywny lub nagany.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us