Reklama

963 zarzuty korupcyjne dla lekarki

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

963 zarzuty zawarte będą w akcie oskarżenia przeciwko 69-letniej lekarce, który ma trafić jeszcze w czerwcu do sądu. Jak informuje policja, kobieta fałszowała recepty oraz dokumentację medyczną. Jak ustalili śledczy przestępczy proceder trwał od 2014 roku.

Krasnostawscy śledczy wspólnie z Prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Zamościu zakończyli toczące przeciwko 69-letnej lekarce śledztwo.

Jak informuje policja, kobieta prowadzi prywatną praktykę lekarską w Krasnymstawie i w Chełmie oraz zatrudniona jest w jednym ze szpitali na terenie innego powiatu.

"Zgromadzony materiał pozwolił na postawnie lekarce łącznie 963 zarzutów korupcyjnych. Ponad 600 z nich dotyczy fałszowania recept, a 350 fałszowania dokumentacji szpitalnej. Wszystko w celu osiągnięcia korzyści materialnej przez inną osobę. Swoją działalnością naraziła na straty NFZ na kwotę ponad 29 tys. zł." - czytamy w policyjnym komunikacie.

Jak ustalili śledczy przestępczy proceder trwał od 2014 roku.

Policja informuje, że lekarka wystawiała recepty na leki refundowane nie mając do tego uprawnień w ramach prywatnej praktyki. Ponadto fabrykowała dokumentację fikcyjnych wizyt pacjentów w przychodni szpitala, gdzie była zatrudniona.

Przesłuchana w charakterze podejrzanego nie przyznała się do zarzucanych jej czynów, jednak złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze, proponując wysoką grzywnę. Wcześniej była już skazana za przestępstwa korupcyjne.

1 komentarz

  • jklp
    jklp poniedziałek, 18 czerwiec 2018 01:58 Link do komentarza

    Lekarze z nowego szpitala cierpią na zanik pamięci i trzeba im przypominać o dodatkowych zabiegach.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us