Logo
Wydrukuj tę stronę

Prawie 6 tys. paczek papierosów w podłodze fiata

foto: KAS, materiał nadesłany foto: KAS, materiał nadesłany

Ponad 5,7 tys. paczek nielegalnych papierosów ukrył w osobowym fiacie 33-latek. Pojazd został zatrzymany na drogach powiatu zamojskiego przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

Funkcjonariusze wytypowali do szczegółowej rewizji samochód osobowy, którym kierował 33-letni Polak. Jak informują, w odpowiednio przerobionej podłodze fiata mężczyzna przewoził ponad 5,7 tys. paczek papierosów różnych marek. W przeszukaniu pojazdu pomagał niezawodny w takich sytuacjach pomocnik funkcjonariuszy - pies służbowy Dżin. Bezbłędnie wskazał on miejsca ukrycia nielegalnego towaru.

Kierowca samochodu wyjaśnił, że papierosy skupował przez dwa miesiące na bazarach, licząc na odsprzedanie ich z zyskiem. Skrytki w pojeździe miał zrobić sam. Przerobiony na potrzeby przemytu samochód 33-latka funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali jako dowód w prowadzonym postępowaniu. Mężczyzna stracił też papierosy, z których część opatrzona była ukraińskimi znakami akcyzy, a część nie posiadała żadnych znaków skarbowych.

Sprawę prowadzi komórka dochodzeniowo śledcza z Zamościa.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl