Reklama

Mieszkańcy Zawady nie chcą wiaduktu

Mieszkańcy nie chcą wiaduktu, https://www.facebook.com/events/2034795313405489/ Mieszkańcy nie chcą wiaduktu, https://www.facebook.com/events/2034795313405489/

Mieszkańcy Zawady pod Zamościem protestują przeciwko planowanej budowie nowego wiaduktu. Inwestycja łączy się z budową nowej łącznicy kolejowej, która ma skrócić czas przejazdu pociągiem na trasie Lublin - Zamość. Mieszkańcy są przeciwni, bo - jak sami mówią - wiadukt wchodzi na nasze posesje.

Budowa łącznicy kolejowej ma skrócić czas przejazdu pociągami na trasie Lublin - Zamość o minimum 5 a maksimum 15 minut. Realizacja inwestycji ma umożliwić pokonanie trasy bez konieczności wjeżdżania na stację Zawada. Koncepcja wiąże się z przebudową drogi krajowej nr 74, z którą przecina się linia kolejowa. Problem w tym, że nowy wiadukt ingerowałby w prywatne działki mieszkańców.

- Inwestycja ingeruje w nasze posesje bez pytania nas o zgody. Zmienia całą infrastrukturę komunikacyjną i prawdopodobnie pozbawia nas możliwości dostępu np. do przystanków - mówi Renata Terlecka, mieszkanka Zawady. - Wypadałoby przy wydawaniu tylu pieniędzy zatrudnić dwie firmy projektowe i sprawdzić, co się naprawdę da zrobić, skoro stary kolejarz mówi że spokojnie da się poprowadzić nowy odcinek pod starym wiaduktem i że jest firma projektowa w Lublinie, która się w tym specjalizuje. Lekką ręką chcą wydać pieniądze - nasze pieniądze bo państwowe - dla korzyści swojej partii i niczego więcej, a my mamy się poświęcać i cytuje "oddać te kawałeczki ziemi". Nie chcemy ich pieniędzy na wykup naszych posesji, niech je wydadzą na specjalistów, którzy znajda jakiś sposób, żeby nie ingerować w nasze posesje - dodaje oburzona.

Mieszkańcy Zawady i kilku okolicznych miejscowości zebrali ponad 150 podpisów przeciwko realizacji tej koncepcji inwestycji. List wysłali do parlamentarzystów, wojewody i zarządu PLK.

W ostatnią niedzielę (8 kwietnia) o problemie rozmawiano w szkole w Płoskiem. Na spotkaniu pojawili się m.in. przedstawiciele PLK, poseł Sławomir Zawiślak, senator Jerzy Chróścikowski i wojewoda Przemysław Czarnek.

Mieszkańców uspokajano, że nie ma się czym martwić. Mówiono, że na realizację inwestycję jeszcze nie ma pieniędzy a koncepcja w takiej formie została negatywnie zaopiniowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

W najbliższych dniach planowane jest spotkanie przedstawicieli PLK i GDDKiA. Możliwe, że po rozmowach powstanie nowa koncepcja realizacji tej inwestycji.

1 komentarz

  • Miś
    Miś wtorek, 10 kwiecień 2018 22:03 Link do komentarza

    Nie ma takiej opcji żeby wpieprzać się na czyjeś prywatne ziemie. Prywatność rzecz święta i wara!!!!!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us