Reklama

Policja apeluje: Bądźmy odpowiedzialni za swoje czworonogi!

Funkcjonariusze przypominają, że posiadanie psa wiąże się z obowiązkami, foto: Policja Funkcjonariusze przypominają, że posiadanie psa wiąże się z obowiązkami, foto: Policja

Kilka agresywnych psów wybiegło z posesji i zaatakowało 20-latka. Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości w gminie Hrubieszów. Nieodpowiedzialny właściciel zwierząt zostanie ukarany.

"Wczoraj po godzinie 22:00 hrubieszowscy policjanci pojechali do jednej z miejscowości na terenie gminy Hrubieszów, gdzie według zgłoszenia z nieogrodzonej posesji wybiegły cztery agresywne psy i zaatakowały 20-letniego zgłaszającego. Według relacji mężczyzny psy już wcześniej były wobec niego agresywne. Zwrócił na to uwagę ich właścicielowi jednak nie odniosło to żadnego skutku. Nieodpowiedzialny właściciel zwierząt zostanie ukarany. Według przepisów kodeksu wykroczeń grozi mu wysoka kara grzywny." - relacjonują policjanci.

Funkcjonariusze przypominają, że posiadanie psa wiąże się z obowiązkami. Według prawa, kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny albo nagany. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, każdy właściciel psa powinien zapewnić mu odpowiednie warunki. Pomieszczenia powinny być odpowiednio dostosowane, chronić psy przed zimnem, upałem, opadami atmosferycznymi. Pies powinien mieć dostęp do światła dziennego oraz swobodę. Właściciel musi także zapewnić mu karmę oraz stały dostęp do wody. Należy pamiętać również, że nie można trzymać zwierząt na uwięzi dłużej niż 12 godzin albo w sposób powodujący cierpienie, uwięź, na której trzymane będzie zwierzę, nie może być krótsza niż 3 metry, zabronione jest również tzw. kopiowanie, czyli przycinanie psom ogonów i uszu dla celów estetycznych.

Każdy właściciel czworonoga powinien także pamiętać o obowiązkowych szczepieniach ochronnych. Niedopełnienie obowiązku szczepienia psa jest zagrożone grzywną, a nawet karą aresztu lub ograniczenia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us