Reklama
Reklama

Kolejny ślubny przemyt

Suknie w Hrebennem. Foto: KAS, materiał nadesłany Suknie w Hrebennem. Foto: KAS, materiał nadesłany

15 sztuk sukien ślubnych próbował nielegalnie wwieźć w bagażu podręcznym obywatel Łotwy. Do zdarzenia doszło 11 lutego na przejściu w Hrebennem.

Celnicy skierowali do szczegółowej kontroli autokar na łotewskich numerach rejestracyjnych relacji „Czerniowce - Ryga”. W trakcie rewizji pojazdu ujawnili w bagażu podręcznym 15 sztuk sukni ślubnych, które nie zostały zgłoszone do odprawy celnej. Do własności towaru przyznał się podróżujący autobusem 53-letni obywatel Łotwy. Wyjaśnił, że zakupione suknie wiózł do dalszej odsprzedaży na terenie UE. Rynkowa wartość zatrzymanych sukien ślubnych wyniosła ponad 22 tys. zł.

Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej – Delegatura w Zamościu. Na poczet grożącej kary grzywny podejrzany wpłacił kwotę 1 tys. zł. W tym miesiącu jest to już kolejna próba przemytu sukien ślubnych udaremniona przez funkcjonariuszy celno-skarbowych na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us