Reklama

Hrubieszów: Zadzwonił na policję i opowiadał jak zgubił buty, odpowie za blokowanie numeru alarmowego

Blokowanie numeru alarmowego to wykroczenie, foto: Policja Blokowanie numeru alarmowego to wykroczenie, foto: Policja

W sylwestrową noc dyżurny hrubieszowskiej policji odebrał telefon alarmowy od mężczyzny, który opowiadał mu, jak wracał z imprezy sylwestrowej i pogubił buty w błocie. Zapraszał także policjanta na imprezę. Żartowniś odpowie za blokowanie numeru alarmowego.

Jak informuje policja, rozmówca przedstawił się, a następnie zaczął opowiadać policjantowi jak to wracał z imprezy sylwestrowej i w błocie pogubił buty. Następnie zaproponował policjantowi wspólny alkohol. Dyżurny poinformował mężczyznę, że blokowanie numeru alarmowego jest wykroczeniem, jednak dzwoniący nic sobie z tego nie robił. Kiedy rozmowa została przerwana policjant ustalił do kogo należy numer telefonu z którego dzwoniono.

Teraz żartowniś odpowie za wykroczenie, ponieważ według przepisów kto umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.5 tys. zł.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us