Reklama
Reklama

Kolekcjoner z zarzutami

Obywatel Ukrainy miał w swoim bagażu m.in. karabin Mauser, pistolet maszynowy MP 40 wraz z dwoma magazynkami i amunicją, foto: Służba Celna, materiał nadesłany Obywatel Ukrainy miał w swoim bagażu m.in. karabin Mauser, pistolet maszynowy MP 40 wraz z dwoma magazynkami i amunicją, foto: Służba Celna, materiał nadesłany

Przemyt kilku sztuk broni palnej, amunicji oraz m.in. kolekcji monet i znaczków pocztowych z czasów ZSRR zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego z Ukrainą w Zosinie.

Na dość nietypową zawartość bagażu natrafili funkcjonariusze celno-skarbowi podczas kontroli citroena na hiszpańskich numerach rejestracyjnych.

- Podróżujący samochodem 49-letni obywatel Ukrainy zgłosił do odprawy jedynie niewielkie, dozwolone przepisami ilości wyrobów akcyzowych. Kompletnie zapomniał o przedmiotach, których przewóz przez granicę wzbudziłby wątpliwości nawet kompletnego laika. W rękawie kurtki należącej do 49-latka funkcjonariusze KAS znaleźli nazistowski kordzik. Ale to był dopiero początek. Okazało się, że  obywatel Ukrainy miał w swoim bagażu też karabin Mauser wraz z bagnetem, pistolet maszynowy MP 40 wraz z dwoma magazynkami i amunicją, pistolet gazowy Perfecta FBI, rewolwer Magnum, blisko 200 szt. amunicji ślepej. Oprócz tego funkcjonariusze znaleźli odznaczenia wojskowe z czasów III Rzeszy oraz wojskową latarkę, gogle i metalowy pojemnik na maskę gazową. W bagażu znalazło się też miejsce na 1968 kolekcjonerskich monet i 385 znaczków pocztowych głównie z czasów ZSRR. 49-latek wyjaśnił, że wszystkie przedmioty należą do niego i wiózł je do swojego domu w Hiszpanii - relacjonuje Marzena Siemieniuk z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut przemytu. Grozi mu grzywna. Sprawę nielegalnego przewozu broni przekazano Straży Granicznej. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni, za co grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us