Reklama

Reklama

Bursztyn zamiast paliwa

Bursztyn zamiast paliwa, foto: IAS, materiał nadesłany Bursztyn zamiast paliwa, foto: IAS, materiał nadesłany

31 kg bursztynu próbował wwieźć do Polski 20-letni Ukrainiec. To jedna z największych w tym roku prób przemytu tego kruszca. "Jantar" ukryty był w przerobionym zbiorniku paliwa volkswagena.

Próbę przemytu udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem.

- Funkcjonariusze Referatu Realizacji z Hrebennego wytypowali do szczegółowej kontroli samochód osobowy marki „Volkswagen” na polskich numerach rejestracyjnych. Decyzja o poddaniu pojazdu wnikliwej rewizji okazała się słuszna. Funkcjonariusze wykryli w przerobionym zbiorniku paliwa auta ponad 30,9 kg nieobrobionego bursztynu - informuje kom. Marzena Siemieniuk z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. - Do próby przemytu przyznał się kierujący pojazdem 20-letni obywatel Ukrainy. Podejrzanemu zajęto na poczet grożącej kary 1500 zł oraz zatrzymano samochód służący do nielegalnego procederu - dodaje. 

W tym roku lubelska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała już ponad pół tony nielegalnie wwożonego bursztynu. Największe ujawnienie miało miejsce w marcu – zajęto wówczas 39,8 kg nieobrobionego „jantaru”.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us