Reklama

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego coraz bliżej. Znamy najkorzystniejszą ofertę

Czas realizacji inwestycji to 34 miesiące od podpisania umowy, foto: wizualizacja GDDKiA (archiwum) Czas realizacji inwestycji to 34 miesiące od podpisania umowy, foto: wizualizacja GDDKiA (archiwum)

Poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Złożyła ją firma Mota-Engil Central Europe, ma wartość ok. 193,5 mln zł. GDDKiA podkreśla, że jeśli nie wpłyną odwołania to po zakończeniu kontroli prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych będzie można podpisać umowę.

Obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego będzie fragmentem drogi ekspresowej S17.

Jak informuje lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zadaniem wykonawcy będzie aktualizacja istniejącej dokumentacji do obecnie obowiązujących przepisów, w tym uwzględnienia modyfikację decyzji środowiskowej. Firma po uzyskaniu zmiany pozwolenia na budowę przystąpi do realizacji jednojezdniowej obwodnicy o długości ok. 9,6 km. Trasa przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Południe. W obrębie obu węzłów trasa będzie miała docelowy dwujezdniowy przekrój. Nad doliną rzeki Sołokiji droga ekspresowa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego.

Czas realizacji inwestycji to 34 miesiące od podpisania umowy (w trakcie robót nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) a okres gwarancji 10 lat.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us