Sprzedawała perfumy. Straciła 10 tysięcy złotych

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
37-latka została oszukana podczas sprzedaży perfum za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego. Kliknęła w przesłany przez oszusta link, a następnie wygenerowała i zatwierdziła kilka kodów blik. W efekcie straciła 10 tysięcy złotych.

- Kilka dni temu na komendę Policji w Krasnymstawie stawiła się 37-letnia mieszkanka Warszawy, która zawiadomiła, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż perfumy. Za pośrednictwem tego portalu skontaktowała się z nią kobieta rzekomo zainteresowana zakupem. Przesłała ona pokrzywdzonej link, który przekierował ją na stronę łudząco przypominającą stronę firmy kurierskiej, a następnie na stronę jej banku. 37-latka zalogowała się na stronę banku. Następnie z kobietą skontaktował się mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik firmy kurierskiej. Zaoferował on pomoc w realizacji transakcji. W pewnym momencie rozmówca stwierdził, że przez pomyłkę banku pokrzywdzonej z konta „kupującej” perfumy została pobrana wyższa kwota niż powinna. Kobieta myśląc, że pomaga przekazała mężczyźnie kilka kodów blik. W efekcie z jej konta zniknęło 10 tysięcy złotych! - informuje Anna Chuszcza z krasnostawskiej policji.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Nie daj się oszukać.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us