Reklama
Reklama

Zagroda Guciów cudem Polski

Zagroda Guciów zdobyła tytuł jednego z 7 cudów Polski, foto: Zagroda Guciów Zagroda Guciów zdobyła tytuł jednego z 7 cudów Polski, foto: Zagroda Guciów

Zagroda Guciów została jednym z 7 Cudów Polski w tegorocznej edycji plebiscytu magazynu National Geographic. Roztoczański skansen znalazł się na szóstym miejscu w kraju.

Internetowe głosowanie zakończyło się w czwartek (31 sierpnia). Zagroda państwa Jachymków z Guciowie zgromadziła 4,72 procent wszystkich głosów, ostatecznie uplasowała się na szóstej pozycji listy.

"Drewniane chałupy z bielonymi pokojami i strzechą na dachu, sprzęty gospodarskie z XIX w. i potrawy tradycyjnej kuchni – wizyta w skansenie Zagroda Guciów to szansa na poznanie Polski, która przeszła już do historii." - czytamy o tym miejscu w opisie na stronie plebiscytu.

Pierwsze miejsce w tegorocznym plebiscycie zajął Park "Karkonowskie Tajemnice" w Karpaczu, przed gorzowskim Bulwarem Nadwarcińskim i Podziemnym Miastem na wyspie Wolin. Na czwartej pozycji znalazło się Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us