Reklama
Reklama

14 tys. paczek papierosów ukrył w kukurydzy

Policjanci odnaleźli kontrabandę na polu kukurydzy, foto: Policja Policjanci odnaleźli kontrabandę na polu kukurydzy, foto: Policja

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 50-latka, który odpowie za posiadanie 14 tys. paczek papierosów bez akcyzy. Kierujący saabem mężczyzna podejrzewając policyjną kontrolę pozbył się z auta kontrabandy i ukrył ją w polu kukurydzy.

Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach mieli informację, że kierujący saabem mężczyzna może przewozić w aucie znaczną ilość papierosów bez akcyzy.

Jak relacjonują stróże prawa, mundurowi zauważyli opisywany pojazd, który na ich widok odjechał z dużą prędkością. Po pewnym czasie ponownie pojawił się wyjeżdżając z drogi gruntowej. Po zatrzymaniu okazało się, że pojazd ma zdemontowane tylne siedzenia, a tylne szyby są wyklejone czarną folią. 50-letni mieszkaniec pow. chełmskiego nie był w stanie logicznie wytłumaczyć policjantom, w jakim celu przyjechał do tej miejscowości. Pomimo, że w zatrzymanym pojeździe funkcjonariusze nie odnaleźli nielegalnego towaru, mieli uzasadnione podejrzenia, że 50-latek mógł porzucić kontrabandę w polach.

Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Po sprawdzeniu na pobliskim polu kukurydzy mundurowi odnaleźli pudełka, a w nich nielegalne papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 14 tys.paczek nielegalnego towaru. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak informują policjanci, W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę skarbu państwa w kwocie ponad 200 tys. złotych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us