Reklama
Reklama

Uwierzyła, że jej pieniądze są zagrożone. 72-latka straciła ponad 30 tys.zł

foto: archiwum, zdjęcie poglądowe foto: archiwum, zdjęcie poglądowe
Ponad 30 tysięcy złotych straciła 72-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego, która uwierzyła oszustce podszywającej się pod policjantkę. Sądząc, że jej pieniądze są zagrożone wpłaciła je na wskazane w rozmowie konto.

- 72-latka wczoraj około południa odebrała telefon od kobiety, która podszyła się pod policjantkę. Oszustka przekonała seniorkę, że doszło do wycieku jej danych z dowodu osobistego i w związku z tym jej oszczędności są zagrożone. Nakłoniła ją do wypłacenia oszczędności i przekazaniu ich przelewem zagranicznym na wskazane w rozmowie dane. Niestety kobieta uwierzyła w fałszywą legendę i wykonała polecenia tracąc tym samym ponad 30 tysięcy złotych - informuje Joanna Klimek z biłgorajskiej policji.  

Przypominamy! Policjanci nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie proszą o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokość zgromadzonych środków. Nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie, przelaniu ich na inne konto czy o zaangażowanie naszych oszczędności do jakiejkolwiek akcji!

3 komentarzy

 • Justus
  Justus wtorek, 06 czerwiec 2023 16:48 Link do komentarza

  Tak najlepiej pieniądze wysłać za granicę, tam będą bezpieczne na koncie "dobrych ludzi". I swojemu bankowi nic nie mówić, cicho sza! Nikogo nie pytać, do nikogo nie dzwonić, tajemnica nasza i złodzieja. Róbta tak dalej...

 • W8
  W8 wtorek, 06 czerwiec 2023 18:09 Link do komentarza

  Jakiś czas ( niestety niezbyt długo) nie podano o tym w naszym regionie. Myślałem, że ludzie u nas zmądrzeli! Ale nic z tego! Dalej niektórzy mieszkańcy naszego regionu rzadko używają mózgu!

 • Biszkopt
  Biszkopt wtorek, 06 czerwiec 2023 22:57 Link do komentarza

  Hahaha czemuś biedny? Boś głupi.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Narzędzia

Follow Us

Reklama

ezamosc.pl

Polecamy

Sekcje