Reklama
Reklama

Zawody dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych [WYNIKI]

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
34 drużyny wzięły udział w zawodach dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu zamojskiego. Zmagania odbyły się 2 czerwca w Lipsku Polesiu. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami.

- W ćwiczeniu bojowym drużyna składająca się z 9 zawodników miała do pokonania przeszkody: rów wodny, ścianę, tunel o długości 6m, kładkę oraz budowę linii wężowej z czterech odcinków węża, następnie na stanowisku hydronetek wodnych, wyznaczeni zawodnicy pompowali wodę a inni napełniali 5 l zbiornik wodą trafiając strumieniem wody do tarczy nalewkowej, po nalaniu wody zawodnicy układali sprzęt zgodny z przedstawionymi rysunkami a pozostali przy stanowisku węzłów wykonywali węzły zgodne z przedstawionymi rysunkami. - informuje Marcin Żulewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu. - W biegu sztafetowym 400m zawodnicy mieli do pokonania ścianę drabiniastą, bieg pod poprzeczką, przeskok nad płotkiem, dodatkowo zawodnicy musieli w wyznaczonych miejscach ustawić odcinek węża i gaśnicę a na ostatnim odcinku zawodnik budował linię gaśniczą zakończoną prądownicą - dodaje.

Najlepsze wyniki uzyskali:

W kategorii MDP dziewcząt:
I miejsce – MDP Tworyczów
II miejsce – MDP Bortatycze
III miejsce – MDP Skierbieszów

W kategorii MDP chłopców:
I miejsce – MDP Źrebce
II miejsce – MDP Tworyczów
III miejsce – MDP Chomęciska Duże

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Narzędzia

Follow Us

Reklama

ezamosc.pl

Polecamy

Sekcje