Reklama

Wystawa Ady Gałan i spotkania z fotografią

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Galeria Fotografii „Stylowy” oraz restauracja Corner Pub, zapraszają na XLIII Zamojskie Spotkanie z Fotografią. Wydarzenie odbędzie się dzisiaj, 5 września.

W programie:
16:30 – Galeria Fotografii „Stylowy” – Otwarcie wystawy fotografii Ady Gałan, pt. „Centrum”.
17:00 – Restauracja Corner Pub – XLIII Zamojskie Spotkanie z Fotografią.

„Centrum” to zbór fotografii przedstawiający różne miejsca i różne historie. Autorka konsekwentnie zmusza odbiorcę do skupienia uwagi na centrum kadru. Kwestionuje tym samym rygor kompozycyjny i świadomie nadaje szczególny sens fotograficznym obrazom. Sfotografowane przedmioty, zwierzęta i zjawiska przyrody uzyskują inne, ważniejsze znaczenie. Autorka mniej uwagi poświęca człowiekowi, przedstawiając go na zdjęciach w metaforyczny sposób.

„Centrum” jest drugą, indywidualną wystawą autorki. Pierwsza wystawa pt. „Santo Domingo” inaugurowała działalność Galerii „Pozytyw” Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu.

Ada Gałan - maturzystka I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zamościu. Pierwszy własny aparat kupiła w wieku 9 lat - wtedy zaczęła swoją przygodę z fotografią. Będąc w liceum, zaczęła uczęszczać na zajęcia do Młodzieżowej Pracowni Fotografii „Negatyw” przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu. Od tamtej pory jej artystyczny rozwój nabrał rozpędu. Wiele inspiracji czerpie z podróży. Dzięki fotografowaniu utrwala piękne chwile, miejsca i ciekawych ludzi.

Na swoich fotografiach dokumentuje relacje międzyludzkie, pełne niezwykłych i zaskakujących historii. Interesuje się psychologią i właśnie z tym kierunkiem wiąże swoją przyszłość.

Młodzieżowa Pracownia Fotografii „Negatyw” przy Sp. Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego jako jedna z nielicznych placówek w Polsce, oprócz fotografii cyfrowej, zajmuje się klasyczną fotografią czarno-białą. W programie jest realizowana nauka nie tylko technik fotografii czarno-białej, ale i barwnej, w tym zakresy tematyczne jak: reportaż, reklama, moda, portret, fotografia przyrody, krajobrazu, makrografia i inne. Uczestnicy zajęć mają do dyspozycji sprzęt oświetleniowy, który pozwala doskonalić fotografię studyjną. Zapoznają się także z warsztatem pracy dziennikarza.

Zajęcia pozwalają nie tylko realizować swoje zainteresowania, ale również dają podstawy tym osobom, które przygotowują się na studia fotograficzne i dziennikarskie. Odbywają się w czwartki od 15.30 do 17.30 przy ul. Zamoyskiego 18 (piwnica). Pracownia była pomysłodawcą i organizatorem pięciu edycji Festiwalu pt. „Zamojski Tydzień Fotografii Młodych”.

"Negatyw" istnieje od 2005 roku przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Jej założycielem i instruktorem jest Andrzej Pogudz.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us