Reklama

Zwierzyniec: Trwa 18. Letnia Akademia Filmowa

Plakat, źródło: materiał organizatora Plakat, źródło: materiał organizatora

W Zwierzyńcu rozpoczęła się 18. edycja Letniej Akademii Filmowej. Projekcje, koncerty, prelekcje, spektakle i spotkania z twórcami potrwają do 20 sierpnia.

- W tym roku Akademia wchodzi w wiek dojrzały. To dobry moment by obejrzeć się wstecz oraz dokonać bilansu sukcesów i porażek. A także zastanowić się nad jej przyszłością. Jako urodzinowy tort, chcemy zaproponować specjalny filmowy cykl 18 mieć lat to nie grzech. Znajdą się w nim filmy poświęcone problemom rówieśników LAF, przekraczających ten symboliczny próg dorosłości - uważa Piotr Kotowski, rektor LAF.

W programie LAF znalazły się też cykl poświęcony twórczości Andrzeja Wajdy. - Tym razem chcemy przedstawić jego filmy zrealizowane poza granicami kraju, które w większości nigdy nie dotarły na nasze ekrany. W ten sposób Andrzej Wajda poprowadzi nas na nowe terytoria swojej twórczości - informuje Kotowski.

Podczas wydarzenia podsumowany będzie reżyserski dorobek Mii Hansen-Love. Będzie też "kino kanadyjskie", produkowane w Quebecu, odwołujące się do europejskich wzorców filmowych.

- Przypadająca na ten rok setna rocznica rewolucji październikowej, to okazja do spojrzenia na wydarzenie, które wpłynęło na miniony XX wiek, z innej strony niż ta utrwalona długoletnią, propagandową narracją. Pomocne w odkrywaniu krwawej prawdy o tym, Jak hartował się terror, okażą się filmy Sokurowa, Rogożkina, Sminowa, a także Warrena Beatty i Davida Leana - wyjaśnia Kotowski.

Ponadto, jak zwykle, w programie Akademii nie zabraknie też stałych pozycji ("Filmy w Sieci", "Klubowy karnet", "W polskim obiektywie", "Rekolekcje filmowe", "Archeologia kina"), replik zaprzyjaźnionych z nami festiwali (Docs Against Gravity, Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu", Etiuda & Anima). Listę propozycji uzupełnią pokazy w kinie nocnym, koncerty, spektakle, wykłady i spotkania dyskusyjne.

W programie jest około 300 projekcji.

Szczegółowy program dostępny jest na laf.net.pl.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us