Reklama
Reklama

Startuje 47 Zamojskie Lato Teatralne Wyróżniony

Kijowski Teatr Uliczny Highlights wystawi „Wesołą bajkę o smutnej królewnie", foto: materiał nadesłany Kijowski Teatr Uliczny Highlights wystawi „Wesołą bajkę o smutnej królewnie", foto: materiał nadesłany
Rozpoczyna się 47 Zamojskie Lato Teatralne. Wydarzenie jest najstarszym plenerowym festiwalem teatralnym w Polsce. Dzisiaj (25 czerwca), w przestrzeni zamojskiej starówki, odbędą się dwa spektakle.

O godzinie 13.00 Kijowski Teatr Uliczny Highlights wystawi „Wesołą bajkę o smutnej królewnie". Spektakl jest pełen humoru, zabawnych sytuacji i interakcji z publicznością, nie tylko dziecięcą. Historia znana z opowieści na dobranoc, oryginalnie wzbogacona przez teatr o nowe wątki. Niełatwego zadania rozbawienia smutnej księżniczki podejmują się Czarny Książę, mający na usługach trójgłowego smoka i wesoły muzykant, któremu dopomaga Baba Jaga i Chata na Kurzej Stopce. Spektakl zaprezentowany będzie na Rynku Wodnym.

Z kolei o 21.30 Kijowski Teatr Uliczny Highlights i lwowski Teatr Vuala wystawi na Rynku Wielkim spektakl "Przystanek Klaunada". To widowisko plenerowe pełne magii, cyrkowych sztuczek, ekwilibrystycznych popisów, a także akrobatyki i gimnastyki artystycznej oraz tańców na szczudłach. Artyści opowiadają rozgrywającą się pomiędzy realnością a snem historię przygód Arlekina, który poszukuje swojej wyśnionej ukochanej. Przedstawiony świat marzeń w baśniowym odcieniu jest bliski każdemu z nas, a komediowe sceny pozwalające na dobrą zabawę i interakcję z publicznością dopełniają efektowny charakter przedstawienia.

Spektakl „Przystanek Klaunada” przygotowany został w ramach polsko-ukraińskiego projektu kulturalnego, w którym udział biorą artyści Kijowskiego Teatru Ulicznego Highlights i lwowskiego Teatru Vuala. Inspiracją do powstania spektaklu była chęć pokazania wzajemnej relacji teatru i cyrku. Przedstawienie sięga do praźródeł klaunady, mającej swój początek w starożytnym Egipcie. Zawiera elementy teatru i nowego cyrku posługującego się tańcem, muzyką, pantomimą, a nawet sportem.

Wstęp na oba spektakle jest bezpłatny.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us