Reklama
Reklama

26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” - podsumowanie Wyróżniony

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”, które właśnie dobiegły końca, pokazują, że kino i wydarzenia filmowe są nam potrzebne również w czasie trudnym i niespokojnym. Podczas przeglądu, w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, odbyło się 7 filmowych spotkań, które zgromadziły, niemałą bo 300 osobową widownię. Projekcjom filmowym towarzyszyły prelekcje filmoznawców i teologów, ale przede wszystkim długie dyskusje i rozmowy o problemach i zagadnieniach, które łączą ludzi niezależnie od kraju, w którym się żyje.

Ważnym punktem 26. Sacrofilmu było spotkanie filmowe z Krzysztofem Zanussim zatytułowane „Cuda-niewidy, czyli o nadprzyrodzoności na ekranie”. Reżyser odnosząc się do swojej najnowszej produkcji filmowej, analizował zagadnienia tajemnicy, metafizyki i transcendencji w życiu ludzkim.

Wśród gości tegorocznego przeglądu znaleźli się: ks. prof. Marek Lis, o. Marek Kotyński, Rafał Bryll, ks. Antoni Skałba (Festiwal „Kino i pojednanie” w La Salette). W spotkaniach online wzięli udział: Vladyslaw Robski - twórca ukraińskiego dokumentu „Nie żyje dla wojny” oraz Arnaldo Casali z festiwalu „Popoli e religioni” w Terni.

Prezentowane filmy, których akcja rozgrywała się w różnych kręgach kulturowym, nawiązywały do tematu przebaczenia, poświęcenia, miłości, sprawiedliwości, a także innych uniwersalnych i ponadczasowych wartości.

26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” odbyły się w dniach 6-10.03.2022. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JE Ks. Bp Marian Rojek Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamość, prof. Krzysztof Zanussi. Organizatorami 26. Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” są: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Parafia pw. św. Antoniego w Dyniskach. Wydarzenie współfinansowano ze środków: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Gminy Zamość, Gminy Ulhówek, Starostwa Powiatowego w Zamościu.

2 komentarzy

  • andrzej36
    andrzej36 sobota, 12 marzec 2022 09:44 Link do komentarza

    Komu to potrzebne. Co roku przychodzi garstka ludzi. Wygląda to jak towarzystwo wzajemnej adoracji. A pieniądze na to idą pewnie nie małe.

  • Www
    Www niedziela, 13 marzec 2022 17:34 Link do komentarza

    No, było takie coś o pederastach czy innych dewiantach. Wtedy byłeś w żywiole i byłeś zachwycony

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us