Reklama
Reklama

SACROFILM od niedzieli w CKF Stylowy Wyróżniony

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
W niedzielę 6 marca 2022 rozpoczynają się 26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM. Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na projekcje i spotkania filmowe odbywające się w ramach przeglądu.

Pokazy filmowe 26. Sacrofilmu zainauguruje ukraiński dokument NIE ŻYJĘ DLA WOJNY (6.03.2022, godz. 18:00) w reżyserii Vladуslava Robskiego. To poruszająca opowieść o człowieku, który przeszedł przez piekło w czasie wojny i nie stracił hartu ducha i wiary w ludzi. A teraz w dość nietypowy sposób pomaga niepełnosprawnym weteranom przywrócić życiowe marzenia.

W poniedziałek 7 marca o godz. 10:30 CUD GUADALUPE- pierwsza kinowa produkcja o objawieniach Matki Bożej w Guadalupe. Również w poniedziałek 7 marca o godz. 18:00 organizatorzy zapraszają na filmowe spotkanie z KRZYSZTOFEM ZANUSSIM zatytułowane „Cuda-niewidy, czyli o nadprzyrodzoności na ekranie”.

We wtorek 8 marca w repertuarze ODKUPIENIE (godz. 10:30 i 18:00) - genialnie zagrany i zrealizowany, kameralny dramat o zwyczajnych ludziach, którzy stanęli w obliczu niecodziennej tragedii. To mocny film o wybaczaniu z wybitnymi rolami Jasona Isaacsa, Marthy Plimpton, Ann Dowd i Reeda Birney’a.

W środę 9 marca o godz. 18:00 na ekranie film nawiązujący do najlepszych tradycji irańskiego kina BALLADA O BIAŁEJ KROWIE. Uznany przez krytyków jednym z najlepszych filmów MFF w Berlinie, to wstrząsająca opowieść o ludzkim dramacie i poszukiwaniu sprawiedliwości, tam, gdzie o nią wyjątkowo trudno.

Na zakończenie 26. edycji Sacrofilmu, 10 marca, godz. 18:00 OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI Rafała Brylla. Film o zakazanej miłości Polaka i Żydówki - Krystyny Geisler i Bogdana Jastrzębskiego, Sprawiedliwego wśród Narodów Świata. W tle wojna, śmierć i ubóstwo; w centrum – uczucia, strach o każdy kolejny dzień i walka ze schematami. Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JE Ks. Bp Marian Rojek Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamość, prof. Krzysztof Zanussi. Organizatorami 26. Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” są: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Parafia pw. św. Antoniego w Dyniskach. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Gminy Zamość, Gminy Ulhówek, Starostwa Powiatowego w Zamościu, Stowarzyszenia „Czajnia”.

Program oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.sacrofilm.pl

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us