Reklama
Reklama

SACROFILM wyróżniony w Terni

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” otrzymały nagrodę ANGELO ALLA CARRIERA Festiwalu Filmowego „Popoli e Religioni” w Terni we Włoszech. Wyróżnienie za organizację 25. edycji wydarzenia odebrali: Andrzej Bubeła – dyrektor Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz ks. Wiesław Mokrzycki – dyrektor artystyczny „Sacrofilmu”.

Nagroda została wręczona 10 listopada 2021 podczas dnia polskiego, który co roku obecny jest w programie włoskiego festiwalu.

„Popoli e Religioni” oraz Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” to festiwale organizowane przez środowiska katolickie. Łączy ich tematyka religijna i ekumeniczna. Ich ideą jest szukanie wartości, które łączą ludzi, niezależnie od wyznawanej wiary, środowiska czy kraju, w którym się żyje. Organizatorzy „Sacrofilmu” od ponad 15 lat współpracują z włoskim festiwalem „Popoli e Religioni” w zakresie międzynarodowej promocji kinematografii polskiej i włoskiej oraz osiągnięć polskich i włoskich twórców filmowych.

Najbliższa 26. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” planowana jest w dniach 6-10 marca 2022. Motywem przewodnim przeglądu będzie dzień święty, rozpatrywany w świetle religii monoteistycznych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us