Reklama

"Niezwykłe inspiracje" - wystawa w "Plastyku"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

W Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu oglądać można wystawę pt. “Niezwykłe inspiracje”. Składają się na nią prace stanowiące na co dzień zasoby archiwum szkolnego. Prezentowana obecnie w galerii Patio ekspozycja obejmuje prace dyplomowe z tkaniny artystycznej z różnych lat, skupione na podobnej myśli i skojarzeniach.

Głównym motywem łączącym prezentowane realizacje dyplomowe, jest architektura z różnych epok i jej wybrane cechy.

Autorki prac, podjęły się niezwykłych, bardzo indywidualnych interpretacji. Przełożenie na język tkaniny pozwoliło na nadanie nowych znaczeń znanym obiektom. Gotyckie witraże z okien katedry Notre Dame stały się barwnymi kostiumami scenicznymi ( Magdalena Wysocka), podobnie jak renesansowa kopuła florenckiej katedry Santa Maria del Fiore, która zamieniła się w kunsztowną suknię (Małgorzata Załuska).

Techniki realizacji, to często eksperymenty technologiczno-plastyczne, unikatowe działania, bogactwo środków wyrazu, wymagające ogromu pracy, doświadczenia i kreatywności.

Tradycyjny batik i aplikacja zostały wykorzystane w monumentalnej instalacji scenograficznej przedstawiającej fragmenty budowli Starożytnego Egiptu (Natalia Szczerba - AIDA), z kolei lekka kompozycja przestrzenna, kojarzy się ze współczesnym miastem z drapaczami chmur na horyzoncie (Aleksandra Mazurek).

Obecna prezentacja stanowi nie tylko przypomnienie dawnych dyplomów z tkaniny artystycznej, ale także jest ciekawą wędrówką po świecie historii sztuki. Prace powstały w pracowni Alicji Kowalskiej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us