"Tempus Fugit" Lilli Kulki w Zamościu

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wystawę "Tempus Fugit" z okazji jubileuszu 40-lecia pracy pedagogicznej prof. Lilli Kulki (1981 - 2021). Wernisaż odbędzie się 17 września o godzinie 17.00 W trakcie otwarcia wystawy planowany jest koncert gitarowy, dedykowany autorce, w wykonaniu Jakuba Chachury.

Lilla Kulka ur. w 1946 r w Krakowie. Studia w latach 1965-68 w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w1968 -72 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W1972 r. dyplom z wyróżnieniem z malarstwa i tkaniny u profesorów Stanisława Teisseyre’a i Magdaleny Abakanowicz. Od 1972 r. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się tkaniną unikatową (sztuką włókna) malarstwem, rysunkiem, działaniami interdyscyplinarnymi i wystawiennictwem. Wielokrotnie pełniła obowiązki kuratora plenerów tkackich, wystaw i festiwali międzynarodowych organizowanych przez ZPAP OK oraz w latach 1991- 94 wystaw realizowanych przez BWA w Krakowie. Udział w ponad 350 wystawach zbiorowych, krajowych i międzynarodowych w 17 krajach europejskich oraz w USA, Brazylii, Kanadzie, Meksyku, Izraelu. 35 wystaw indywidualnych w muzeach i galeriach m.in. w Niemczech – Dusseldorf, Oldenburg, Kaarst , Bergkamen; USA, Chicago (dwukrotnie); w Austrii, Linz oraz w Polsce: Kraków, Warszawa, Łódź, Lublin, Łomża, Olsztyn, Białystok, Puławy, Kielce, Tarnów, Dębica, Nowy Sącz, Busko Zdrój, Krosno, Sandomierz, Zamość, Rzeszów, Zakopane, Bolestraszyce, Wojsławice (ogród botaniczny).

Od 1981 r. rzeczoznawca Ministerstwa Kultury i Sztuki w zakresie sztuki użytkowej - tkanina. Pracę dydaktyczną w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie rozpoczęła w listopadzie 1981 r., gdzie wraz z Ryszardem Kwietniem tworzyła nowy program dla Pracowni Tkaniny Artystycznej.

Od 2000 r. pełniła obowiązki kierownika Pracowni Tkaniny Artystycznej na Wydziale Malarstwa w Katedrze Interdyscyplinarnej (3 Pracownia Interdyscyplinarna-Tkanina Artystyczna). W 2004 r. uzyskała tytuł profesora sztuk plastycznych. W sierpniu 2018 r. zakończyła pracę dydaktyczną w ASP w Krakowie . W latach1994 i 1995 prowadziła warsztaty tkaniny artystycznej dla nauczycieli i artystów w Bergkamen w Niemczech. W latach 1995-2000 praca w Domu Pomocy Społecznej im. Brata Alberta Chmielowskiego w Łyszkowicach koło Proszowic, gdzie organizowała pracownię tkaniny artystycznej i prowadziła warsztaty terapii zajęciowej. W kolejnych latach współpraca z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Krakowie na zlecenie którego prowadziła kursy kształcenia ogólnoplastycznego dla terapeutów zatrudnionych w DPS- ach. Od 2009 r. pracuje w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach na kierunku wzornictwo, gdzie prowadzi przedmiot laboratorium sztuki włókna.

Wystawa prof. zw. Lilli Kulki będzie przekrojową prezentacją działalności twórczej Artystki w zakresie szeroko pojętej Sztuki Włókna (Fiber Art). Eksponowane będą wybrane dzieła z bogatego dorobku twórczego, w tym najnowsze realizacje, obejmujące eksperymenty z materią i niestandardową kompilację użytych komponentów, wykraczających poza tradycyjne rozumienie obszaru Tkaniny Artystycznej, a będących naturalnym pomostem pomiędzy pokrewnymi dyscyplinami sztuk pięknych, ujmujących synkretyczny charakter sztuki współczesnej oraz syntezy i korespondencji sztuk – zagadnień bliskich Autorce wystawy. Na wystawie znajdą się także instalacje oraz działania environment.

Wystawa prezentowana będzie do 17 października.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us