Reklama

"Boska" - pierwsze wydarzenie w wyremontowanej sali ZDK Wyróżniony

foto: Mirosław Chmiel, materiał nadesłany foto: Mirosław Chmiel, materiał nadesłany

Wczoraj – 25 lipca, w Zamojskim Domu Kultury odbyło się pierwsze wydarzenie kulturalne w wyremontowanej sali widowiskowej. W ramach 46. Zamojskiego Lata Teatralnego, na nowej scenie, Teatr Ludowy z Krakowa zaprezentował spektakl pt. „Boska” z Martą Bizoń w roli głównej.

Była to opowieść o bogatej ekscentryczce Florence Foster Jenkins, której brak słuchu i głosu, nie przeszkodził w zrobieniu światowej kariery śpiewaczki. Przeszła do historii jako Boska! Radośnie fałszując, rozkoszowała się swoim brakiem talentu, albo... wiarą, w to, czego Bóg jej poskąpił. Nazywano ją najgorszą śpiewaczką świata, ale pomimo całkowitego braku talentu wokalnego cieszyła się dużą popularnością, a jej koncerty miały zawsze pełną widownię.

Taka też widownia była w niedzielę w Zamojskim Domu Kultury.

30 lipca (najbliższy piątek) odbędzie się ostatni już spektakl Zamojskiego Lata Teatralnego. Na deskach ZDK zaprezentuje się Teatr Ochoty, w sztuce pt. „Z życia roślin”. Bilety można nabyć w Zamojskim Domu Kultury i na www.biletyna.pl.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us