Reklama

Trwa Zamojskie Lato Teatralne. Zaproszenie na "Wall Cracks" włoskiego Teatro Due Mondi Wyróżniony

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zamojski Dom Kultury zaprasza na kolejne wydarzenie ZLT – spektakl „Wall Cracks” w wykonaniu włoskiego Teatro Due Mondi. Spektakl odbędzie się 7 lipca (środa) na Rynku Wielkim, o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

„Wall Cracks” – to spektakl o granicach i barierach, których nie można przeskoczyć i przez które nie da się przeniknąć. To co nas dzieli narasta z dnia na dzień. Przyjmuje formę murów, które wyglądają jak wielki labirynt widoczny nawet z powietrza. „Podróżujący” – imigranci, uchodźcy zostają zatrzymani przez te wzrastające budowle, próbują przebić je, przedostać się przez nie na drugą stronę, ale zostają pokonani. Jeśli nie jesteś posiadaczem ważnego paszportu twoja droga kończy się tam, gdzie zaczyna się labirynt murów. Mury - te dosłowne i te wznoszone w ludzkich umysłach, to głównie strach przed nieznanym, przed Obcym. Szacunek i zaufanie rodzą się wtedy, gdy znikają uprzedzenia, gdy robimy coś razem, kiedy napoimy spragnionych, pomożemy zmęczonym dźwigać ich bagaż, kiedy obudzimy się pod tym samym – wspólnym niebem. Wtedy pojawią się spękania w murach i w końcu po tym co nas dzieli, zostaje tylko pył. Spektakl obrazuje jak nasza ignorancja, lęk przed nieznanym dzieli świat i jego mieszkańców. Tylko poznanie likwiduje wszelkie uprzedzenia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us