Nowe szaty "Zamojszczyzny"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Działający przy Zamojskim Domu Kultury Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" ma nowe stroje. Zakupiono je z programu EtnoPolska 2020 Narodowego Centrum Kultury. W ramach dofinansowania zespół otrzymał 42 tysiące złotych od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 10 tysięcy złotych od Miasta Zamość.

"To dofinansowanie uczyniło nas bogatszymi o nowe stroje, nową propozycję dla naszych Fanów i nową sesję zdjęciową" – chwali się Zamojski Dom Kultury i składa podziękowania dla Narodowego Centrum Kultury i Miasta Zamość za otrzymane środki.

Warto dodać, że w ramach projektu ZPiT „Zamojszczyzna” jako pierwszy zespół w Polsce pokusił się o rekonstrukcję wierzchniego okrycia damskiego nazywanego „przyjaciółką”. Do tej pory takie okrycia można było oglądać jedynie w Muzeum Narodowym w Lublinie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us