Reklama

Ekstremalne makro Wygachiewicza Wyróżniony

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Na wystawie prezentowanych jest 30 fotografii owadów w skalach odwzorowania większych niż 2:1. Licząc precyzyjnie jest ich 2908! Przy tej skali odwzorowania głębia ostrości jest liczona bowiem w mikronach.

Na jedno zdjęcie składa się kilkadziesiąt lub kilkaset fotografii składowych. Do ich wykonania użyto obiektywów mikroskopowych. Nie jest to zadanie łatwe, praca wymaga niezwykłej precyzji, ale efekt końcowy zachwyca. Podglądanie przyrody obiektywami Leszka Wygachiewicza to wyjątkowa przygoda.

Leszek Wygachiewicz – członek Zamojskiej Grupy Fotograficznej i ZPFP. Urodzony w roku debiutu Aerosmith – fotograf, grafik, filmowiec, animator, fotoeksperymentator. Jego „przygoda z fotografią” ma swój początek w minionym wieku, dokładnie w 1999 roku. Zaczynał od fotografii analogowej na negatywach, ale z natury jest optymistą dlatego przestawił się na pozytywy – konkretnie diapozytywy (fotografia krajobrazu i architektury). Cyfrowa rewolucja, jaka dokonała się w fotografii zrodziła kolejną pasję – makrofotografię. Bohaterami fotograficznych ujęć Leszka są motyle, mrówki, ważki, pająki oraz wszystko to, co je otacza. Makrofotografia to jego pasja - traktuje ją bardzo poważnie i stara się poświęcać jej każdą wolną chwilę. Jego fotografie były wielokrotnie publikowane w prasie. Zdobią także kalendarze, książki, pocztówki i albumy. Autor zajmuje się także tworzeniem diaporam cyfrowych o tematyce przyrodniczej (spektakl szeregu fotografii połączony z muzyką). Od 2018 roku to już nie tylko fotografia, ale również film.

Zapraszamy do Galerii Nadszaniec, Zamość ul. Łukasińskiego 2 od 7 listopada do 9 grudnia 2020.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us