"Rowerami dookoła świata" - ZDK zaprasza na spotkanie

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zamojski Dom Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie z niesamowitą parą, która 10 lat spędziła w podróży dookoła świata. W podróży rowerowej!

Bezpłatne wejściówki na kolejne spotkanie z serii "Palcem po mapie" czekają na Was w kasie biletowej Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu.

Spotkanie odbędzie się 3 listopada o godzinie 17.00 w CKF Stylowy. Gościć będziemy Adelę Tarnowską i Krzysztofa Józefowskiego - pierwszą polską parę, która objechała świat na rowerach. W drodze byli nieprzerwanie 9,5 roku, przejechali 60 państw na 6 kontynentach, pokonując 87 700 kilometrów. Jest to najdłuższa polska wyprawa rowerowa w historii!

Przemierzyli liczne góry i pustynie, pchali rowery dniami przez nieprzystępne afrykańskie bezdroża, walczyli z wiatrami Patagonii i burzami piaskowymi. Znosili nieziemskie upały i mroźne zimy. Poznali z bliska wiele niezwykłych kultur ze wszystkich kontynentów naszej planety. Ich wyprawa jest żywym dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Swoją bezprecedensową podróżą dowiedli, że można realizować wielkie marzenia, wizje i pragnienia serca, niezależnie od wszelkich trudności i przeciwności losu.

Ich wyprawa została nominowana do Travelerów National Geographic oraz nagrodzona tegorocznym Kolosem - najbardziej prestiżową nagrodą w świecie podróżniczym.

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest wypełnienie oświadczenia dostępnego tutaj: https://bit.ly/35PfXAW i dostarczenie go spotkanie.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Zamość.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us