Logo
Wydrukuj tę stronę

Noc Bibliotek

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Książnica Zamojska zaprasza na Noc Bibliotek. To ogólnopolska akcja zainicjowana w 2015 roku, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

Książnica Zamojska corocznie włącza się w tę inicjatywę przygotowując specjalne wydarzenia, które pomagają czytelnikom poznać i zaprzyjaźnić się z biblioteką na tyle, by pozostać i czerpać z jej oferty na co dzień.

Tegorocznej Nocy Bibliotek przebiegającej pod hasłem KLIMAT NA CZYTANIE towarzyszyć będą działania edukacyjne poruszające problem ochrony klimatu i utrwalające zachowania proekologiczne oraz promocja dostępnej w bibliotekach literatury popularnonaukowej

W programie m.in. realizacja warsztatów Klimatyczne gadżety oraz chemicznych prezentacji laboratoryjnych Pokazy w dobrym klimacie. Dla tych wydarzeń przewidziano ograniczoną liczbę miejsc, a chęć uczestnictwa należy zgłosić pod numerem telefonu 84 627-11-54 (wew.37) lub pocztą mailową; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Odwiedzający bibliotekę zaproszeni zostaną także do projekcji filmu Jakub, Mimmi i gadające psy, zobaczą także aranżacje tematyczną przestrzeni, specjalnie przygotowaną na tę okoliczność.

Klimatyczne pisanie - to zamojska realizacja ogólnopolskiej akcji Fundacji Zbigniewa Herberta Podaruj wiersz. - Spróbujemy pisać gęsim piórem, a własnoręcznie przepisany wiersz będziemy mogli podarować wybranej osobie - informują organizatorzy. - W programie planujemy także wydarzenia online. Będzie możliwość udziału w facebookowej zabawie z nagrodami Klimatyczne czytanie, rozwiązania wirtualnego quizu, posłuchania fragmentów książek, obejrzenia eko DIY na kanale Youtube. - dodają.

Ponadto w programie zaplanowano finał konkursu Zbuduj miasto idealne w Minecraf oraz prezentację mobilnego Centrum Odnawialnych Źródeł Energii, będącego w posiadaniu Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Noc Bibliotek odbędzie się 9 października - Książnica Zamojska ul. Kamienna 20.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl