Reklama

Noc Bibliotek

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Książnica Zamojska zaprasza na Noc Bibliotek. To ogólnopolska akcja zainicjowana w 2015 roku, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

Książnica Zamojska corocznie włącza się w tę inicjatywę przygotowując specjalne wydarzenia, które pomagają czytelnikom poznać i zaprzyjaźnić się z biblioteką na tyle, by pozostać i czerpać z jej oferty na co dzień.

Tegorocznej Nocy Bibliotek przebiegającej pod hasłem KLIMAT NA CZYTANIE towarzyszyć będą działania edukacyjne poruszające problem ochrony klimatu i utrwalające zachowania proekologiczne oraz promocja dostępnej w bibliotekach literatury popularnonaukowej

W programie m.in. realizacja warsztatów Klimatyczne gadżety oraz chemicznych prezentacji laboratoryjnych Pokazy w dobrym klimacie. Dla tych wydarzeń przewidziano ograniczoną liczbę miejsc, a chęć uczestnictwa należy zgłosić pod numerem telefonu 84 627-11-54 (wew.37) lub pocztą mailową; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Odwiedzający bibliotekę zaproszeni zostaną także do projekcji filmu Jakub, Mimmi i gadające psy, zobaczą także aranżacje tematyczną przestrzeni, specjalnie przygotowaną na tę okoliczność.

Klimatyczne pisanie - to zamojska realizacja ogólnopolskiej akcji Fundacji Zbigniewa Herberta Podaruj wiersz. - Spróbujemy pisać gęsim piórem, a własnoręcznie przepisany wiersz będziemy mogli podarować wybranej osobie - informują organizatorzy. - W programie planujemy także wydarzenia online. Będzie możliwość udziału w facebookowej zabawie z nagrodami Klimatyczne czytanie, rozwiązania wirtualnego quizu, posłuchania fragmentów książek, obejrzenia eko DIY na kanale Youtube. - dodają.

Ponadto w programie zaplanowano finał konkursu Zbuduj miasto idealne w Minecraf oraz prezentację mobilnego Centrum Odnawialnych Źródeł Energii, będącego w posiadaniu Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Noc Bibliotek odbędzie się 9 października - Książnica Zamojska ul. Kamienna 20.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us