Reklama

Magia natury i XXXV Zamojskie Spotkanie z Fotografią

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu, II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu i Restauracja Corner Pub zapraszają na spotkanie autorskie i otwarcie wystaw Tadeusza Łubiarza pt. „Magia natury”, które odbędą się w dniu 5 października 2020 r.

Pierwsza część projektu będzie prezentowana w Galerii Wieszak w II LO w Zamościu. Otwarcie wystawy i spotkanie autora z młodzieżą odbędzie się o godzinie 12.00. O 16.30 w galerii Bipeart Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu nastąpi oficjalne otwarcie II części „Magii natury”.

Po otwarciu wystawy o godz. 17.00 w restauracji Corner Pub zapraszamy na XXV Zamojskie Spotkanie z Fotografią, podczas którego odbędzie się pokaz zdjęć przyrodniczych oraz prezentacja albumu fotograficznego autora.

Tadeusz Łubiarz
Urodził się w Zamościu i tu też edukował się w szkole podstawowej nr 6 oraz był uczniem II Liceum Ogólnokształcącego.

Swoje pierwsze kroki w dziedzinie fotografii zaczął stawiać już w szkole podstawowej, a fotografia przyrodnicza towarzyszy jego twórczości od czasu nauki w liceum ogólnokształcącym. Będąc uczniem 3 klasy miał już pierwszą swoją indywidualną wystawę w Urzędzie Wojewódzkim w Zamościu poświęconą pomnikom przyrody zamojszczyzny. Pasję tą kontynuował przez cały okres studiów, wzbogacając swój warsztat na szkoleniach i praktykach w redakcjach wielu czasopism.

W roku 1998 wydał swój pierwszy autorski album „Puszcza Niepołomicka”.

Jego zdjęcia były publikowane przez wiele prestiżowych wydawnictw. Swoje prace wystawiał na kilkudzsiesięciu wystawach indywidualnych oraz zbioro-wych w kraju i za granicą. Jego pasją jest też film przyrodniczy. Dwa z jego filmów „Rytmy przyrody” i „W krainie czarnego bociana” brały udział w pokazach konkursowych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych im.W.Puchalskiego w Łodzi. Ten ostatni był pokazywany również na Międzynarodowym Festiwalu Ekofilm w Stargardzie Szczecińskim i jako jedyny film z Polski zakwalifikował się do pokazów na Festival Týká se to také tebe w Uherském Hradiště. Zrealizował też 2 części filmu przyrodniczo – łowieckiego „Rok myśliwego” Wiosna i Lato.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us