Reklama

Transport dóbr i obrazów Andrzeja Górskiego

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza wszystkich na wyjątkową podróż w czasie. Już dzisiaj (4 września), o godzinie 17:00 w Galerii Fotografii Ratusz, odbędzie się uroczysty wernisaż niezwykłej wystawy fotograficznej pt. „Transport dóbr i obrazów” autorstwa Andrzeja Górskiego.

"Przenosimy się do drugiej połowy XIX wieku. Żaglowce, balony, czasy powstania styczniowego. Niezmienna przyroda. Wątki związane z religią, kapliczki, obrządki. Ludzie ze zdjęć spoglądają na nas przenikliwie. Jest coś uniwersalnego i ponadczasowego w tych obrazach. Pozwalają się zgubić w czasie. Zacieki, zatarcia i te drobne niedoskonałości sugerują, że patrzymy na stare zdjęcia. Jeśli się uważnie wpatrzymy, znajdziemy elementy niepasujące do tego XIX-wiecznego świata. Krótki rękawek u żeglarza, nowoczesną sportową odzież u baloniarzy, współczesne oprawki okularów u jednego ze strażników grobu pańskiego. Przewidzenia? Ułuda przeszłości? " - czytamy w opisie wystawy.

Andrzej Górski, urodzony w 1973, absolwent PWSFiTv w Łodzi oraz Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Andrzej Górski od siedmiu lat zajmuje się XIX wiecznymi technikami fotograficznymi. Stypendysta MKiDZN dla projektu o powstaniu styczniowym. O przedsięwzięciu został zrealizowany przez TVP Historia film z serii: Historia żywa. Fotografie były publikowane w magazynie National Geographic Polska.

1 komentarz

  • misiek1298
    misiek1298 sobota, 05 wrzesień 2020 15:31 Link do komentarza

    Myślałem że "Mega transporty" będą przez Zamość jechać :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us