Reklama

Po castingu do nowego spektaklu. Zakwalifikowało się 7 osób

Casting do spektaklu teatralnego, który powstaje w Zamościu, foto: Adrian Pasierbiewicz, materiał nadesłany Casting do spektaklu teatralnego, który powstaje w Zamościu, foto: Adrian Pasierbiewicz, materiał nadesłany

Siedem osób zakwalifikowano do udziału w spektaklu teatralnym, który powstaje w Zamościu. Casting odbył się 25 marca w Zamojskim Domu Kultury. - Wybór był niesamowicie trudny a przesłuchania kosztowały uczestników jak i realizatorów projektu wiele wysiłku i niełatwych decyzji - mówi Patryk Pawelec, pomysłodawca projektu i autor scenariusza.


- Gratulujemy wszystkim, którzy mieli odwagę zaprezentować swoje umiejętności i podzielić pasją teatralną. Podczas castingu uczestnicy otrzymywali różne zadania, etiudy teatralne, zadania na tekście literackim. Jednak dla organizatorów najważniejsze było nie samo przesłuchanie, a spotkanie z młodymi miłośnikami teatru. Za każdym razem rozpoczynaliśmy od rozmowy, opanowania stresu a dopiero później przechodziliśmy do prezentowania umiejętności - wyjaśnia Pawelec.

Osoby, które będą kontynuować pracę nad spektaklem to: Karolina Suchodolska, Karol Olszewski, Natalia Karchut, Kacper Lechowicz, Weronika Tutka, Agnieszka Ćwik, Marek Świstek.

- Z tymi osobami spotkamy się już niedługo na pierwszej próbie. Przestrzeń do rozwijania teatralnej pasji otrzymają wszyscy, którzy pojawili się na przesłuchaniach. Dla pozostałych osób organizowane będą specjalne, oddzielne spotkania warsztatowe - informuje Patryk Pawelec.

Spektakl to opowieść o grupie rówieśników w wieku 16-18 lat, która gromadzi się w domu swojego przyjaciela Jakuba, na kilka dni po jego tragicznej śmierci podczas jednej z ?imprez?. Młodzi ludzie, próbują odnaleźć wspólny język wobec rzeczywistości, której nie są w stanie przyjąć. Poczucie odpowiedzialności za dramatyczne wydarzenia nosi każdy z nich.

Premierę spektaklu zaplanowano na listopad tego roku.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Kultura dla Zamościa. Zamość Twierdza Otwarta - projekt dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zamość. Portal ezamosc.pl patronuje przedsięwzięciu medialnie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us