Reklama
Reklama

Nowy siatkarski komiks zamościanina robi furorę

źródło: https://www.youtube.com źródło: https://www.youtube.com

"Drużyna orłów, czyli jak zostać mistrzem świata w siatkówce" - to pełna emocji i humoru bajka animowana autorstwa zamościanina Jarosława Sieka i Łukasza Ciaciucha. Opowiada o sukcesach reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn.

W komiksie opisane są trzy największe finały: z Kogutami w roku 2009 i dwa mistrzostwa świata w 2014 i 2018 roku z reprezentacją Brazylii. Utwór powstał pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- Wybitni polscy siatkarze (Wlazły, Zagumny, Winiarski i inni) przedstawieni są jako drużyna orłów, a główną postacią jest zawodnik młodego pokolenia – Jakub Kochanowski (orzeł Kuba). Taki dobór ról wynika z celu utworu, jakim jest popularyzacja siatkówki wśród dzieci i młodzieży. Inspirująca historia orzełka Kubusia stanowi drogowskaz dla przyszłych adeptów siatkówki wskazujący, co zrobić, aby wielkie marzenia przekuć w mistrzostwo świata! - informuje Jarosław Siek.

Bajka animowana to właściwie preludium do komiksu, z którego czytelnik dowie się znacznie więcej o historycznych sukcesach polskiej reprezentacji siatkarskiej.

Komiks ukazał się w pod koniec maja 2020 roku nakładem Wydawnictwa Bombajka. Można go kupić w księgarniach Matras: https://www.matras.pl/ksiazka/druzyna-orlow-jak-zostac-mistrzem-swiata-w-siatkowce--173584

Bajkę można obejrzeć poniżej.

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us