Reklama
Reklama

BWA zaprasza na wystawy

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

BWA Galeria Zamojska zaprasza na dwie wystawy dzieł malarskich z bogatych zbiorów własnych: "Wystawa malarstwa" i "Zamość w malarstwie".

"Wystawa malarstwa"- znani twórcy w kolekcji BWA Galerii Zamojskiej - to wystawa prezentująca prace znakomitych artystów sztuki polskiej, powstałe zarówno po plenerach organizowanych przez zamojskie BWA jak i pozyskane do kolekcji w latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Na wystawie możemy obejrzeć obrazy między innymi Edwarda Dwurnika, Antoniego Fałata, Jerzego Nowosielskiego, Teresy Pągowskiej, Franciszka Maśluszczaka, Marka Terleckiego.

"Zamość w malarstwie" - to wystawa ukazująca architekturę i pejzaże Zamościa sprzed rewitalizacji. To swoista podróż sentymentalna do Zamościa którego już nie ma, stanowiąca również niezwykle interesującą wartość dokumentacyjną i historyczną. W tej części prace swe prezentują tacy znani polscy malarze jak Andrzej Sadowski- znakomity hiperrealista, Stanisław Baj, Ryszard Gancarz, a także rodzimi twórcy- Henryk Szkutnik, Stanisław Pasieczny, Zofia Kosiorek i inni.

Obie wystawy, zgodnie z procedurami i ograniczeniami sanitarnymi, czynne od 12 maja do końca czerwca również online.

Z oczywistych względów związanych z pandemią, wernisaże i wystawy malarstwa Beaty Cedrzyńskiej, Anny Karpowicz- Westner i plakatów Lecha Majewskiego, zostały przesunięte w czasie.

Wystawy można oglądać na stronie: http://www.bwazamosc.pl

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us