Reklama

ZDK: Spektakl edukacyjny dla młodzieży

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Zamojski Dom Kultury zaprasza młodzież na "Willa Rózin". To spektakl teatralny Fundacji Banina w reżyserii Bartłomieja Miernika. Tematem pokazu jest pomoc Róży Zamoyskiej – żony ordynata Jana Zamoyskiego dla dzieci z obozu przejściowego w Zwierzyńcu w czasie II wojny światowej.

Celem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat ratowania dzieci z zagłady, podnoszenie poziomu świadomości młodych ludzi w zakresie tematyki historycznej związanej z regionem, w którym dorastają.

Realizatorzy zaznaczają: "Uważamy, że ważne jest, by uczyć młodych ludzi o postawach patriotycznych, o miejscach, w których żyją, o ludziach, którzy zaznaczyli się w historii regionu."

Do pracy nad spektaklem poza aktorami (Nikola Palej, Emilia Goryl, Hubert Dyl, Patryk Pawelec), zaproszono młode osoby z powiatów zamojskiego i biłgorajskiego (Alicja Stankiewicz, Eliza Muca), a także młodzież z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu (Sandra Policha, Denis Jakubowski).

Wydarzenie odbędzie się 20 lutego, o godzinie 11:00. Pokaz jest skierowany do młodzieży od 12. roku życia. Po spektaklu twórcy zapraszają na spotkanie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us