Reklama
Reklama

Capella All Antico wygrywa w Kaliszu!

  fot. UM Kalisz fot. UM Kalisz

Podczas 42. Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” zespół Capella All Antico z Zamojskiego Domu Kultury zdobył Złotą „Harfę Eola” w kategorii zespołów instrumentalnych.

Złota „Harfa Eola” to nagroda pieniężna Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla zespołu i nagroda pieniężna dla instruktorki Anny Cichoń – Herety. Zespół otrzymał również dwie nagrody promocyjne: w ramach nagród im. Zofii Rayzacherowej, przyznanych przez Fundację Concert Spirituel z Warszawy, CAPELLA ALL’ANTICO została wytypowana do udziału w koncercie promocyjnym XXVII Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Warszawie, a także do udziału w koncercie promocyjnym w ramach Festiwalu FORUM MUSICUM we Wrocławiu.

W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział 19 zespołów z 10 województw. Podczas Festiwalu Capella All Antico konkurowała z zespołami m.in. z Mielca, Suchej Beskidzkiej, Gdańska, Elbląga, Dobroszyc i Woli Rasztowskiej.

W ramach festiwalu, Capella All’Antico wzięła również udział w koncercie poświęconym zmarłym w ubiegłym roku osobom, które związane były z festiwalem (m. in. Krzysztofowi Obstowi). Zespół zaprezentował się podczas koncertu dla mieszkańców miasta, a także podczas spotkania uczestników Schola Cantorum z władzami miasta w ratuszu. Zespół wystąpił podczas koncertu galowego w Teatrze im. W. Bogusławskiego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us