Reklama
Reklama

Zamość. Wspomnienia. - obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

foto: Domena Publiczna foto: Domena Publiczna

Centrum "Synagoga" Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zaprasza na wydarzenie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Czytane będą relacje świadków i ocalonych z zagłady.

Jest to międzynarodowe święto, uchwalone 1 listopada 2005 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Przypada w rocznicę wyzwolenia więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau.

"W poniedziałkowy wieczór, 27 stycznia 2020 o godz. 18:00, w zamojskiej synagodze będziemy czytać relacje świadków i ocalonych z Zagłady: Mojżesza Franka, Jerzego Goldwaga, Wandy Nowickiej - Dybowskiej - zamojskiej nauczycielki, Rudolfa Redera - uciekiniera z obozu zagłady w Bełżcu oraz relację Mordechaja Canina. Do udziału w czytaniu zaprosiliśmy wychowanków zajęć teatralnych prowadzonych przez Piotra Johaniuka z Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu." - informują organizatorzy.

Wstęp wolny.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us