Reklama
Reklama

Wystawa Seamus Heaney życie i twórczość w Książnicy Zamojskiej

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Książnica Zamojska zaprasza do oglądania wystawy Seamus Heaney życie i twórczość, przygotowanej przez Fundację Kultury Irlandzkiej. Ekspozycja dostępna jest do końca lutego w Galerii Exlibris, w godzinach otwarcia Biblioteki.

Seamus Heaney to irlandzki poeta, eseista i dramaturg. W 1995 r. nagrodzony Nagrodą Nobla, w dziedzinie literatury. Jego twórczość inspirowana była także poezją polskich autorów m.in. Zbigniewa Herberta. W 1994 roku wydał, wspólne ze Stanisławem Barańczakiem, tłumaczenie na język angielski Trenów Jana Kochanowskiego. Heaney wielokrotnie bywał w Krakowie m.in. podczas Spotkań Poetów.

26 lutego 2020 r. o godz. 16.00 Pani Justyna Mazurek-Schramm, wiceprezes zarządu Fundacji, zaprezentuje wykład pt. Seamus Heaney – życie i twórczość, w świecie poezji irlandzkiego noblisty. Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tematem do zwiedzania wystawy i do udziału w wykładzie. Wstęp bezpłatny.

1 komentarz

  • Mariusz
    Mariusz sobota, 11 styczeń 2020 12:34 Link do komentarza

    Droga Redakcjo, nie wiem czy to równie istotne jak ten news, ale może wypadałoby wspomnieć, że od kilku dni coś dzieje się na jednej z ważniejszych arterii miejskich (ul. Lubelska)??

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us