Reklama
Reklama

Alchemia Kina – listopadowe spotkania z polskim filmem oraz jego twórcami

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Zakończył się 8. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina”. Ważną częścią wydarzenia były spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi. Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odwiedziła Małgorzata Kożuchowska, Janusz Majewski oraz Bartłomiej Topa. W projekcjach filmowych wzięło udział 450 osób. Widzowie obejrzeli 3 polskie filmy fabularne: : „Żelazny most”, „Proceder” oraz „Czarny mercedes”. Spotkania z twórcami poprowadził Łukasz Maciejewski - publicysta, dziennikarz i krytyk filmowy.

Wydarzenie odbyło się w dniach 25-27 listopada 2019.

Spośród zaproszonych gości największy związek z Zamościem ma Janusz Majewski, który nagrał tu swój pierwszy film, dokumentując praktyki studenckie. Jako student architektury pracował przy pomiarach zamojskiego ratusza. Popularny aktor, Bartłomiej Topa przybliżył zamojskiej publiczności kulisy powstania filmu ”Żelazny most”, wspomniał o przygotowaniach do roli, ale też o pracy producenta filmowego. Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z gwiazdą sceny i ekranu - Małgorzatą Kożuchowską. Aktorka opowiedziała o swoich rolach, zaszufladkowaniu w angażach serialowych, ale też o pracy pod kierunkiem Jerzego Jarockiego, legendy polskiego teatru.

„Alchemia Kina” z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. To okazja do obejrzenia nowych i uznanych polskich filmów fabularnych, ale przede wszystkim do spotkania się z ich twórcami i posłuchania ich historii o kinie, filmie i życiu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us