Andrzej Pilipiuk w Zamościu! Wyróżniony

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Autor sagi o egzorcyście-bimbrowniku Jakubie Wędrowyczu, kolejny raz odwiedzi swoich fanów w Zamościu!

Andrzej Pilipiuk to człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 26 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, 600 tysięcy sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.

Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez, dorobił się własnego festiwalu.

Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.

Warto także wspomnieć, że Andrzej odwiedził Perłę Renesansu już nie raz, pięciokrotnie był gościem specjalnym Zamojskich Spotkań z Fantastyką. Ostatnio mogliśmy posłuchać jego prelekcji podczas 15. Zamojskich Spotkań z Fantastyką w 2017 roku.

Podczas listopadowego spotkania z autorem będziemy mogli wysłuchać jego prelekcji „Kartograficzne przygody- geografia lądów nieznanych” o godzinie 16:30, a o 17:30 dowiemy się wszystkiego o naszych ulubionych bohaterach podczas spotkania autorskiego.

Spotkanie odbędzie się 30.11.2019 w Książnicy Zamojskiej przy ul. Kamiennej 20 (Piętro 2 poddasze –galeria EX LIBRIS). Początek o godzinie 16:30. Wstęp jest wolny.

Na spotkanie zaprasza Fundacja „Ku Przeszłości”, Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok” oraz Książnica Zamojska.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us